Kadıköy Gezilecek Yerler

İstanbul’un belki de en çok ziyaret edilen ilçesidir. Ulaşım olanakları çok iyi olması, her tarafa her saatte gidebilme ihtimalinizin olması, her çeşit insanın olması ve bu vesileyle de kimsenin kimseye 2 saniyeden bile fazla bakmadığı, her türlü alkollü, alkolsüz mekanlar ile birlikte gece hayatının her türlüsün olduğu, o meşhur belediyesi, kimi polis kimi normal esnafı, sahilin o alabildiğince içine gelen deniz kokusu, gün batımının en güzel izleneceği yerlerden olan bir semt burası. Burası İstanbul’un en köklü semti Kadıköy. Burayı sevmeniz için onlarca neden bulunabilir.

Eğer Kadıköy’de yaşıyorsanız ya da oraya gidiyorsanız, en tarz kafelerin, en elit ve gençliğin heyecanının olduğu barların tam da üzerine basıyorsunuz demektir. Her şey bu kadar güzelken size sadece kaliteli vakit geçirmek kalıyor. Bir süre sonra buranın bağımlısı olur ve diğer İstanbul ilçeleri sizin için sıradanlaşır.

O kadar kalabalık olmasına karşın korna seslerinin az olması ve tıkanan o trafiğin sizi sinirlendirmemesi kesinlikle buranın büyüsüyle oluyor. Yürümeyi seviyorsanız sahilden bahariyeye oradan modaya, oradan Fenerbahçe’ye kadar çıkabilirsiniz.

Kadıköy

Kadıköy

Kadıköy Belediyesi‘nin namını duymayan kalmamıştır herhalde. Olurda bir gün yüz yüze iletişimde bulunursanız iyi izleyin, o samimiyet, çözüme yönelik tavırları, kısa yoldan olumlu ya da olumsuz cevapları ve o içtenlikleri herkesin gönlüne dokunmuştur. Kadıköy ve Kadıköylünün en büyük ayrıcalıklarından biri de sokak sanatı’nın en başarılı örnekleri burada sergilenir. Yel Değirmeni’nde duvarlara grafitiler yapanlar mı dersiniz, Her sokağında ki o güze sesli çocuklar mı dersiniz bilmem ama sanatın merkezi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Biraz kafa dinlemek gerektiğinde deniz kenarı, huzurlu kafeler ve çay bahçeleri neredeyse tamamı araç gürültüsünden uzak konumdalar. Özellikle Moda’ya çıkıp herhangi bir yerde dinlenmek ve moda burnundan denize bakmak ruhunuza iyi gelecektir. Misafir getireceğiniz ve sıkılmadan her türlü aktiviteyi rahatça yapacağınız bir yerdir Kadıköy.

İstanbul’da bisiklet yolları olsa da bunun layıkıyla yapıldığı tek yer Kadıköy’dür. Rahatça bisiklete binmek ve yayaların o alana girmemelerini görmek sadece oraya özgüdür. Ne demiştik yazının başında buranın insanları hakkında. İşte tam da o sebepten ötürü. O yüzden İstanbul Kadıköy’dür, Kadıköy İstanbul

En Güzel Semt

Dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’un oldukça güzel bir semti ve ilçesi olan Kadıköy’e her zaman uğramak ve orayı gezmek lazım çünkü gerçekten içerisinde birçok güzel yapılar ve alanlar bulunmaktadır. İstanbul, şehrinin aslında birçok ilçesi güzel ama bunların içerisinden bir tanesini seçmek gerekirse bu kesinlikle Kadıköy olacaktır çünkü gerçekten tam olarak muhteşem güzellikte ve yaşanılabilir bir ilçedir. Eğer sadece bir gününüzü veya bir hafta sonunuzu ayırırsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız ve bizlere hak vereceksiniz. Bizler kısa bir zaman içerisinde Kadıköy ilçesinde neler yapılabilir dilerseniz kısaca onlardan bahsedelim ve söylediklerimizin ne kadar doğru olduğunu sizlere gösterelim.

Barış Manço Evi

Barış Manço Evi

Gerçekten Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli sanatçılarından bir tanesi olan Barış Manço, aramızdan ayrıldıktan sonra onun evi ailesi tarafından müze yapıldı ve şimdi ise müze yapılan o evi ziyaretçileri beklemektedir. İstanbul şehrinin her zaman güzel olduğunu dile getiren sanatçı için böyle bir adım atılması gerçekten çok hoş bir durum olmakta ve bizlere ona verilen değeri göstermektedir. Müze ev içerisinde Barış Manço ile ilgili her şey yer almakta ve onun hayatından kısaca kesitlere yer verimektedir, özellikle bu müze ev sanatçının ölüm yıl dönümünde birçok ziyaretçi tarafından ziyaret edilmekte ve halkın onu ne kadar çok sevdiği görülmektedir.

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı

Bizlerin Kadıköy Gezilecek Yerler, listesinde özellikle Fenerbahçe Parkı yer almakta ve bu park şehrin gürültüsünden ve yorgunluğundan kaçmak isteyenler için muhteşem bir alan olarak bulunmaktadır. Her zaman düzenli bir şekilde bakımı gerçekleştirilen ve oldukça iyi bir şekilde bakılan bu parkın eski zamanlardan kalma önemi bulunmakta ve bu şekilde de ilgi çekmektedir ve görülmesi gereken bir yer haline gelmektedir.

Bostancı

Bostancı

Kadıköy Gezilecek Yerler, listemizde tabi ki birde tarihi bir alanda yer almaktadır ve bu alan özellikle Osmanlı zamanından beri işlek bir alan olması ile de önem taşımaktadır. Osmanlı mimari yapılarının da içinde bulunduğu bu yer bizler için gerçekten görülmeye değer yerlerden olmaktadır.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler