Kaputaş Plajı İle Yol Üzerinde Deniz Keyfi

Tatil dendiği anda Antalya ve Muğla 'nın ilk akla gelen yerler olmasının bir sebebi var. Her noktası cennet olan, onlarca plaja ev sahipliği yapan ve masmavi denizi ile insanları büyüleyen bu şehirlerimizin dünyada rakibi olmadığını söylesek yanılmış olmayız. Muğla ve Antalya gibi iki harika şehir arasında bir yolculuk yapıyorsanız sürekli olarak doğa harikaları ile karşılaşmanız normal. Kaputaş Plajı da bunlardan bir tanesi. Fethiye ve Antalya arasında yolculuk yapan herkes için yol üzerinde kalan bu plajda denizin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Muhteşem bir plaj için yolunuzdan sapmanıza gerek yok. Yolun hemen kenarında yer alan bu plaj sizin için muhteşem bir seçenek olacak.

Plaja Ulaşmak İçin Tek Engeliniz Merdivenler Olacak

Kaputaş Plajı Kaş merkezden 20 kilometre uzakta yer alan bir plaj. Fethiye 'den bu plaja ulaşmak ise yaklaşık 1 saat sürüyor. Ancak genellikle bu plajı tercih eden kişiler farklı bir tatil beldesinden ulaşım sağlamamakta. Herkes yol üzerinde olması sebebiyle bu harika plajı tercih ediyor. Fethiye ve Antalya arasında yolculuk yaparken Kaputaş Plajı yolun hemen kenarında kalacak. Araçların plaja yakın geçiyor olması sebebiyle çok gürültü olacağını ya da plajın kirli olacağını düşünebilirsiniz. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü plaj yol ile aynı kotta yer almıyor. Plaj daha aşağıda kalırken plaja inebilmeniz için 187 basamaklı merdiveni inmeniz gerekli.

Büyüleyici Olduğu Kadar Dengesiz Bir Deniz

Kaputaş Plajı konumu sebebiyle el değmemiş bir bölge. Her yıl binlerce turisti ağırlıyor olsa da ilk günkü görüntüsünden bir şeyler kaybetmiş değil. Bir kanyon ağzı plajı olduğu için büyüleyici bir görüntü ortaya çıkarmayı başarıyor. Plajın olduğu bölgeden doğal suların da çıkıyor olması bölgenin ne kadar temiz ve verimli olduğunun göstergesi. Plajın denizi son derece berrak. Bu berraklık plajın kumlu bir yapıda olmamasından kaynaklanıyor. İncecik kumlara basarak denize gitmek istiyorsanız Kaputaş Plajı sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak yol üzerinde bir plajdan bu kadar harika kumlar beklemek de çok olası değil. Taşlı ancak çok berrak olan bir denizin keyfini sürebilirsiniz. Ancak bazı dönemlerde dalgalı olabileceğini unutmayın. Kaputaş Plajı

Ücretsiz Plajların Zirvesinde

Ege ve Akdeniz bölgelerinde birçok ücretsiz halk plajı bulunuyor. Bunun yanı sıra bazı imkanlar sunan özel plajlar da bulunmakta. Plajların giriş ücretleri olsa da genellikle bu ücretler çok yüksek seviyelerde değil. Ancak plajda tesis ihtiyacı hissetmeyen ve denizin keyfini sürmeye odaklanan kişiler için tercih her zaman ücretsiz plajlar oluyor. Kaputaş Plajı ülkemizdeki ücretsiz plajlar arasında en popüleri olabilir. Konumu itibariyle çok kolay ulaşılması ve insanların tesis beklentisinin olmaması sürekli olarak tercih edilmesini sağlıyor. Üstelik ücretsiz bir plaja göre muhteşem bir temizliğe sahip. Manzarasının büyüleyiciliğinden bahsetmemize dahi gerek yok.

Dinlenme Molası Vermenin En Güzel Hali

Kaputaş Plajı 'nda yüzmek ve manzaranın keyfini sürmek için farklı şehirlerden bölgeye gitmeyi tercih etmeyebilirsiniz. Uzun bir yol giderek bir plaja ulaşmak istiyorsanız daha güzel şartlar sunan plajların olduğu bir gerçek. Ancak yolculuk sırasında bir dinlenme molası vermek istiyorsanız buradan daha iyi bir noktadan bahsetmek çok zor. Yazın kavurucu sıcağında kendiniz yarım saat de olsa serin sulara bırakmak dinlenmenin en güzel yollarından bir tanesi olacak. Kaş 'a gidenler için çok yakın bir konumda olması için tercih edilemeyebilir. Ancak Fethiye ya da Antalya bölgelerine yolculuk yapanlar için harika bir fırsat.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler