icon

Kaş 'ın En Güzel 9 Plajı

Antalya’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Kaş harika plajları ve masmavi denizi ile dünyanın her noktasından turistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Antalya’nın batı bölgesinde yer alan ilçe Antalya merkezine tam 192 km. uzaklıkta. Türkiye’nin en güzel bölgelerinden bir tanesinde tatilinizi geçirmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz en iyi 9 plajını incelemelisiniz.

Kaputaj Plajı

Türkiye’nin Maldivleri olarak gösterilen birkaç bölgeden bir tanesi olan Kaputaj Plajı Kaş’ın en çok bilinen plajı konumunda. Kalkan’a 7 kilometre, Kaş’a ise 20 kilometre uzaklıkta olan bu plajda muhteşem denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Coğrafi yapısı sebebiyle Kanyonlar Plajı olarak da isimlendirilen bu plaj Kaş’a gittiğinizde ilk tercihiniz olabilir.

Seyrek Çakıl Plajı

Kaputaj Plajı ile çok yakın olan Seyrek Çakıl Plajı da Kaş’ta turkuaz rengi deniziyle ziyaretçilerini büyülemeyi başaran adreslerden bir tanesi. İsminden de anlaşılabileceği gibi deniz biraz taşlı bir yapıya sahip. Bu sebeple deniz ayakkabısı kullanmanın daha uygun olacağı alanlardan bir tanesi.

Küçük Çakıl Plajı

Kaş’ın gizli kalmış plajlarından bir tanesi olan Küçük Çakıl plajı sakinlik arayan herkes tarafından tercih edilebilir. Küçük bir alana kurulmuş olması ve tabelalarının bulunmaması insanların bu plaja yönelmesini ya da bu plajı bulmasını zorlaştırır. Eğer yerini tam olarak öğrenirseniz huzurlu ve keyifli bir plaj günü sizleri bekliyor olacak.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş merkeze yalnızca 1,5 kilometre uzaklıkta olan Büyük Çakıl Plajı ulaşımı en kolay olan adreslerden bir tanesi. Plaja yürüyerek dahi ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Eğer çok fazla çantanız yoksa önce sağlıklı bir yürüyüş yapıp sonrasında serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz. Bulunduğu koyda soğuk su kaynağı bulunan bu plajın suyunun biraz daha serin olduğunu söyleyelim.

Akçagerme Plajı

2010 senesinden günümüze kadar her yıl mavi bayrak almaya hak kazanan Akçagerme Plajı bölgenin en popüler plajları arasında yer alıyor. Merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan bu plajın uzunluğu yaklaşık 200 metre. Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından işletilen bu plajda yemek yeme ya da soğuk içecekler ile serinleme şansınız da var.

Kaş

Patara Plajı

Adını Patara Antik Kenti’nden alan Patara Plajı antik kentin içerisinde yer almakta. Birçok kişinin bilmediği bu plaj 2020 senesinin Patara Yılı ilan edilmesinin ardından popüler bir adres olmaya başladı. Kaş merkeze 45 kilometre uzaklıkta olduğundan ulaşımda biraz zorluk yaşanabilir. Fakat ince ve altın sarısı kumları ile birlikte gittiğinize değecek bir plaj.

İnceboğaz Plajı

Çukurbağ Yarımadası üzerinde yer alan bu plaj adanın en ince kısmında bulunduğu için bu ismi almış. Kaş merkeze sadece 1,6 kilometre uzaklıkta ve yürüyerek ulaşım sağlamak mümkün. Adada iki farklı plaj bulunurken bir tanesi koya bir tanesi ise açık denize bakıyor. Her ikisi de taşlı bir yapıda olan bu plajlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Limanağzı Plajı

Tekne yolculuklarını seviyorsanız ulaşımı tekne ile gerçekleşen Limanağzı Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor ve ücretli. Seferlerin sabah 09:00 ile 19:00 arasında yapıldığını unutmamanız gerekli. Ilık ve dalgasız denizi sizi kendisine aşık edecek.

Asmaaltı Plajı

Kaş merkezde, limanın hemen yan kısmında yer alan Asmaaltı Plajı merkezde olması sebebiyle bolca tercih ediliyor. Gün batımını seyretmeyi seviyorsanız bu plaj sizi son derece memnun edecek. İskele üzerinde farklı tesisler de bulunduğunda yeme-içme ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Her yönden sorunsuz bir plaj sizleri bekliyor olacak.

Yorumlar