Kemer Gezilecek Yerler 2022

Kemer gezilecek yerler ile meşhur bir bölge olmakta. Antalya 'nın bir ilçesi olan Kemer ile ilgili ziyaret edilmesi gereken pek çok yer mevcut. Kemer 'de gezilecek yerlere geçmeden önce bu ilçe hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Kemer, Akdeniz kıyısında bulunan ve Antalya 'nın bir ilçesi olan küçük bir şehir. 80 'li yılların başına kadar küçük bir köy olan Kemer, günümüzde çeşitli turistik faaliyetler sayesinde büyük bir ilçe haline geldi. Turizm merkezlerinin önemli noktalarından birisi olan Kemer hakkında bilinmesi gereken pek çok yer bulunuyor.

Kemer Gezilecek Yerler

Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi

Kemer 'in merkezinde yer alan ve denize kıyısı olan Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi gezilmesi gereken yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Patikalı yollara sahip olan bu park, birçok sergisiyle de ön plana çıkıyor. Etnografik bir park olarak ziyaretçilerini karşılayan Yörük Parkı, sunduğu doğal güzellikleriyle beraber yeşil ve maviyi bir araya getiriyor.

Olimpos - Beydağları Sahil Milli Parkı

Kemer gezilecek yerler arasında pek çok yere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birisi de Olimpos - Beydağları Sahil Milli Parkı olarak belirtilmiş durumda. Kemer 'in yükseklerinde yer alan bu bölge, uzun bir şelaleye sahip. Sunduğu görsel şölenin yanı sıra doğanın içerisinde bulunan Olimpos - Beydağları Sahil Milli Parkı, gezilecek pek çok yeri barındırıyor.

Phaselis Müzesi ve Phaselis Antik Kenti

Phaselis Müzesi ve Phaselis Antik Kenti pek çok yapıyı içerisinde bulunan açık hava müzesi olarak karşımıza çıkıyor. Burada bulunan bazı yerleri açıklamak gerekirse Su Kemeri, Phaselis Tiyatrosu ve Hadrian Kapısı bölgedeki bazı yapılar olarak bulunmakta. Phaselis Koyu isminde bir bölgeye dahi sahip olan bu yer geniş alanıyla birlikte uzun uzun gezilecek bir bölge olmakta. Phaselis Antik Kenti 'nin biraz uzağında olan Phaselis Müzesi de şehrin kalıntılarını içeren bir diğer yer.

Kemer Plajı

Kemer gezilecek yerler arasında birçok ziyaret edilecek noktayı insanlara sunuyor. Bu yerlerden birisi de Kemer Plajı olarak belirtiliyor. Bu plaj, birçok yeri ziyaret ettikten sonra biraz dinlenip tatilin keyfini çıkarmak için tercih edilecek bir nokta. Berrak suyu ve beyaz renkli kumu ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bu yer turistler arasında oldukça popüler olmakta. Kışın dahi güzel manzaralara ev sahipliği yapan Kemer Plajı, sandalye ve şemsiye hizmeti de sunuyor. Kemer Gezilecek Yerler

Cennet Koyu

Yeşil ortamın arasında bulunan Cennet Koyu, sunduğu doğal manzarası ile birlikte harika bir yer olmakta. Çok geniş bir yer olmasa da çevresinin dağlarla çevrili olması ortaya güzel bir manzara katıyor. Kum yerine genel olarak taşların bulunduğu bir plaj olan Cennet Koyu, ziyaretçilerin memnun kaldığı bir yer olmakta. Ormanları, doğası ve deniziyle birlikte harika bir yer olan bu koy, temiz denizi ile de turistleri etkilemiş durumda.

Kesme Boğazı Mevki

Kemer gezilecek yerler arasında pek çok ziyaret edilecek yeri kullanıcıların karşısına çıkarıyor. Bu noktalardan birisi de Kemer 'in yüksek bir noktasında bulunan Kesme Boğazı Mevki olmakta. Beyaz taşlara sahip bir dereye sahip olan bu bölge, keskin kayalıklarıyla ilgi çekiyor. Beyaz kayalıkların ve taşlı derenin yanı sıra tarihi bir köprüye sahip olan bu yer, geniş bir araziyi insanlarla buluşturuyor.

Göynük Kanyonu

Kemer 'in kuzeyinde bulunan Göynük Kanyonu, şelaleleriyle ve yüzme alanlarıyla ön plana çıkan turistik bir bölge. Serin sularıyla insanların içini ferahlatan Göynük Kanyonu, sunduğu doğal manzarasıyla pek çok turistin uğrak noktaları arasında bulunuyor.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler