icon

Şirince: Kıyamet Kehanetinin Merkezini Ziyaret Etme Vakti

Ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesini ziyaret etmek istiyorsanız Şirince sizin için muhteşem bir adres olabilir. İzmir 'in en güzel noktalarından bir tanesi olan Şirince Köyü hem doğal güzellikleri hem de samimi halkı ile birlikte içinizi ısıtmayı başaracak. 2012 senesi gelene kadar Şirince çok bilinen bir yer değildi. Maya takviminin 2012 senesinde bitiyor oluşu kıyamet dedikodularının da ortaya çıkmasına sebep oldu. Birçok farklı kıyamet senaryosu ortaya atılırken Şirince bu senaryolardan etkilenmeyecek olan adres olarak gösterildi. İnsanlar olası bir kıyamet senaryosundan kurtulmak adına Şirince 'ye akın etti. Özellikle açıklamanın yurtdışı kaynaklı olması hem yerli hem de yabancı turistlerin köye gelmesine sebep oldu. Bu günden sonra da Şirince herkes tarafından bilinen bir adres haline geldi.

Köy Sokaklarını Turlayarak Tatilinize Başlayın

Kısa bir kaçamak olarak Şirince 'ye geldiyseniz adrenalin yüklü bir tatil beklentisi içerisine girmeyin. Daha çok huzurlu ve dinlendirici bir yapıya sahip olan Şirince Köyü 'nde tatiliniz tarihi sokaklarda atacağınız tur ile başlayacak. Dünyanın en ünlü gezginleri, hangi şehre giderseniz gidin ilk olarak sokaklarında dolaşmanızı ve insanları gözlemlemenizi önerir. Şirince 'de de bunu yaparak adeta köy bir bütünleşmeyi başarabilirsiniz. Bir yandan tarihi evleri bir yandan da cana yakın insanları ile karşılaşmak sizi son derece memnun edecek. El yapımı ürünler satan kişilerden de alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Şarap Sevenler İçin Harika Bir Adres

Şirince Köyü her ne kadar kıyamet senaryosundaki rolü ile ünlenmiş olsa da şarapları ile ön plana çıkan bir adres. Çok uzun yıllardır düzenli olarak şarap üretimi yapılan köyde muhteşem şaraplar içmeniz mümkün. Şarap için gitmeniz gereken adres Aziz John Baptist Kilisesi olabilir. Köyün birçok farklı noktasından şarap alabilseniz de kilisenin sahip olduğu mahzen köydeki en kaliteli şarapları üretiyor. 1800 'lü yıllarda inşa edilmiş olan kilise restore edilerek insanların ziyaretine açıldı. Hem kiliseyi gezebilir hem de son derece özel bir şarap satın alabilirsiniz. Şirince ziyaretinizin en ilgi çekici aktivitelerinden bir tanesi olacaktır. Şirince

Matematik İle Aranızı Kapatma Vakti Çoktan Geldi

Matematiğe büyük bir tutku ile bağlı olan kişiler olsa da büyük bir çoğunluk çekiniyor. Matematikten adeta korkan ve çok basit işlemler dışında matematiğin m 'sini dahi duymak istemeyen kişiler mevcut. Bu kişilerin matematik korkusunu yenmek ve onları matematik ile barıştırmak adına Şirince Köyü etrafında özel bir alan inşa edildi. Bu yer Aziz Nesin Matematik Köyü olarak anılıyor. Matematiği sevmeyen bir neslin bu sevgisizliğini ortadan kaldırmak için Aziz Nesin tarafından vasiyet edilen bu köy oğlu Ali Nesin ve Sevan Nişanyan tarafından kuruldu. Köyde zaman geçiren çocuklar ya da gençler matematiğe boğulmadan matematiği sevmeye başlayacak. Fidan diken, toprak ile zaman geçiren çocuklar bir yandan da matematiğin büyüleyici dünyasına adıma atacaklar.

Farklı Aktiviteler Arayanlar İçin İki Farklı Seçenek

Köyde geçirilen zaman bir andan sonra sizi sıkmaya başlayabilir. Şehir hayatını seven ve çok şikayetçi olmayan kişiler köyde geçirilen süreden diğer insanların aldığı keyfi alamayabilirler. Bu durumda farklı aktiviteler aranmaya ve köy seyahatine heyecan kazandırmaya çalışırlar. Şirince farklı arayışlar içinde olan kişiler için de seçenek sunuyor. İlk olarak köyde at binmenin keyfini sürebileceğiniz bir yer mevcut. Köyün tanınan isimlerinden Ali Bey ile birlikte at sırtında bir seyahate çıkabilirsiniz. Biraz daha adrenalin arıyorum derseniz yamaç paraşütü seçeneği sizin için en doğru adres olacaktır.Yorumlar