Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya 'da konumlanmış olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi sahip olduğu 3500 metrekarelik gezi alanı 1600 metrekarelik kelebek uçuş Alanı ile ziyaretçilerini tropikal bir ortamda doğa ile baş başa bir gün sunmaktadır. Çocuk genç ya da yetişkin fark etmeden herkesin ilgisini çekecek 15 tür kelebek ve 98 türe ait 20000 bitki çeşidine ev sahipliği yapan Konya kelebekler vadisi özellikle ailece güzel bir gün geçirmek için iyi bir seçenek olmaktadır. Konya kelebekler vadisi 1600 metrekarelik kelebek uçuş alanında 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bir cennet olmaktadır. Bahçesinde aynı zamanda 98 türe ait 20000 adet bitki yer almakta bu sayede kelebekler kendi nektar bitkilerin etrafında uçarken incelenebilmektedir. Konya ili içerisinde yer alan Konya tropikal kelebek bahçesi ziyaret edilerek kelebekler hakkında oldukça fazla bilgiye sahip olmak mümkündür.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Hakkında Detaylar

Kelebekler vadisi olarak tanınan bu bahçe içerisinde oldukça fazla bitki ve kelebek yer alırken, benzersiz bir atmosfer ile karşılaşmak mümkündür. Tropikal bir ortamda kelebeklerin birbirleriyle ve doğayla olan harmonisine tanıklık edecek ve onların mükemmel desenlerini görme imkanlarının elde edebileceksiniz. Oldukça fazla merak konusu olan Konya tropikal kelebek bahçesi hakkında detaylar sahibi olmak için kısa ve detaylı bir araştırma yeterli olmaktadır. Tüm bunları yaşarken Konya kelebekler bahçesine gezdiğiniz esnada sizlere doğa rehberleri de eşlik ediyor olacaktır. Kelebeklerin hayat döngüleri korunmaları ya da beslenme yanı sıra güneşlenme gibi davranışlarını inceleme imkanına sahip olabileceksiniz. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Kelebek Türleri

Konya Kelebek bahçesinin sahip olduğu kelebek türleri 1600 metrekarelik kelebek uçuş alanında 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır. Bu kelebek türlerinin isimleri ise oldukça fazla olup Atlas güvesinden Common rose kadar uzanmaktadır. Kelebekler bahçesinde bir de böcek köyü bulunmaktadır. Burada önemli böcek takımlarının gizemli dünyalarına muhteşem yolculuklar gerçekleştirebilirken, belki de daha önce hiç görülmeyen şaşırtıcı ve gizemli hayvanlar ya da tanışmak mümkündür. Konya kelebekler vadisi içerisinde gezerken 98 türe ait 20000 adet bitki görülecektir. Bunun amacı kelebeklerin kendi nektar bitkileri etrafında uçabilmesidir. Kelebeklerin yaşam döngüsü ile sınıflandırılmasının sergilendiği ve aynı zamanda böcek çeşitlerini de yer aldığı müzede kelebek ve böceklerin yaşamları ile ilgili belgesel ve çizgi film gösterileri de yer almaktadır. Sizler de kısa süre içerisinde Konya tropikal kelebek bahçesi kelebek türleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler