Konyaaltı Plajları

Konyaaltı plajları ile meşhur bir nokta. Antalya 'nın en ünlü yerlerinden birisi olan bu bölge, sunduğu pek çok olanak ile ön plana çıkıyor. Antalya 'nın batı kısmında yer alan Konyaaltı, 10 köy ve 29 mahalleden oluşan bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Plajlarıyla ünlü bu bölge bunun yanı sıra pek çok tarihi ve doğal yerleriyle de öne çıkan bir ilçe olmakta. Özellikle Konyaaltı plajıyla tanınan bu bölge bu plajın yanı sıra bazı plajlarıyla da biliniyor.

Konyaaltı Plajları

Konyaaltı Plajı

Bu bölgenin en popüler plajlarından birisi Konyaaltı Plajı olarak yer almakta. Bu plajda birden fazla işletme bulunuyor. Bazı işletmeler giriş ücreti alırken bazıları almayabilir fakat masa ve şezlong gibi hizmetlerden para istenebiliyor. Burada yer alan plajların özelliklerinden birisi bazı bölgelerde taşlık alanların bulunması bazı bölgelerde kumsalların yer alması. Genel olarak taşlık bir yer olan bu plaj, beyaz taşlarıyla da ön plana çıkan bir yer olmakta. Oldukça uzun ve geniş bir plaj olan Konyaaltı Plajları, otoparka sahip olmasıyla beraber burayı ziyaret edenlerin rahatlıkla araç park etmesine imkan tanıyor.

Konyaaltı Halk Plajı

Konyaaltı Plajları arasında karşımıza çıkan bir diğer plaj Konyaaltı Halk Plajı olarak yer alıyor. Konyaaltı Plajları 'nın uç noktasında yer alan Konyaaltı Halk Plajı, çakıl taşlarıyla dolu bir sahile sahip. Yeşil alan destekli alanlarıyla da insanların doğayla iç içe olmasını sağlayan bu bölgede otopark imkanı da bulunuyor olmakta. Yürüme yoluna sahip olan bu bölgede ayrıca bisiklet yolu da bulunuyor. İnsanlar bisiklet kiralayarak bisiklet sürebiliyor, bu anın tadını en iyi şekilde çıkarabiliyor. Tuvalet ve giyinme kabini gibi hizmetlere sahip olan bölge, insanların sorunsuz bir hizmet almasına imkan sağlıyor. Konyaaltı Plajları

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı, Konyaaltı 'nın güneyinde yer alan ve kadınlara özel olan bir plaj olarak yer alıyor. Sabah 08 'den akşam 19 'a kadar yalnızca kadınların girebileceği bir plaj olan bu yer, bu saatler dışında erkeklerin tercih edebileceği bir alana dönüşüyor. Güvenliğe sahip olan plajda fotoğraf çekmek yasaklanmış durumda. Otopark, şezlong ve şemsiye gibi hizmetlerin yer aldığı Sarısu Kadınlar Plajı, bir taraftan doğası diğer taraftan akarsuyu ile beraber özel bir bölge olmakta. Bölgede kumsal alanlar bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak çakıl taşlarıyla dolu bir yer. Ayrıca bölgede kayalıklarla dolu bir tepenin olduğunu da belirtelim.

Topçam Plajı

Konyaaltı Plajları arasında Topçam Plajı da bölgenin güneyinde bulunan bir diğer plaj olarak yer alıyor. Çakıl taşları ile kaplı olan bu yer, şehirden uzak doğayla iç içe olmasıyla ön plana çıkıyor. Tuvalet ve giyinme kabini gibi yerlere sahip olan bu plajda duş alanları da yer alıyor. Plajın ilgi çekici özelliklerinden birisi karşısında bulunan ada olarak yer alıyor. Ada, şekliyle birlikte çevreye farklı bir güzellik katıyor. Berrak suyu ve çevresindeki ormanlarıyla gidilmesi gereken plajlardan birisi de Topçam Plajı olmakta.

Büyük Çaltıcak Plajı

Konyaaltı Plajları arasında yer alan bir diğer plaj Büyük Çaltıcak Plajı olarak karşımıza çıkıyor olmakta. Konyaaltı 'na arabayla birkaç dakika mesafede bulunan bu bölgede otopark alanı da bulunuyor. Duş alanlarına sahip olan plajda tuvalet ve giyinme kabinleri de yer alıyor. Deniz kenarının çakıl taşlarıyla dolu olduğu bu yer kumlarla kaplı alanlara da sahip. Doğayla iç içe bir plaj olan Büyük Çaltıcak Plajı ziyaret edilebilecek yerlerden birisi.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler