Lara Plajı

Lara Plajı hakkında bilinmesi gereken birçok bilgiyi siz değerli okurlarımız için bu yazıda detaylı bir şekilde derlemiş bulunuyoruz.

Ülkemiz, zengin güzellikleriyle dolu bir bölge. Türkiye 'nin her yerinde farklı bir güzellik ortaya çıkıyor. Halen yeni keşiflerle hem tarihi açıdan hem de kültürel açıdan gelişen ülkemiz, turistler için de güzel bir seçenek oluyor. Türkiye 'de popülerliğini koruyan yerlerden birisi de plajlar olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle Ege ve Akdeniz 'de yoğunlukla bulunan ve yoğun talep gören plajlar Marmara ve Karadeniz bölgesinde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu plajlardan birisi de Antalya 'da yer alan Lara Plajı olarak karşımıza çıkıyor.

Lara Plajı 'nda yapılabilecek aktiviteler

Lara Plajı, Antalya 'nın Serik ilçesinde yer alan bir plaj. Berrak suyuyla insanın içini serinleten bu bölgede şezlong ve masa imkanı da bulunuyor. Sıcak kumu ve serinleten deniziyle insanı kendisine çeken bu plaj, kum ile denizin buluştuğu harika bir nokta. Burada günübirlik bir macera yaşamak isteyenler deniz topu ile denizde oynayabiliyor, voleybol yapabiliyor veya kumdan kale inşa ederek yeteneklerini sergileyebiliyor.

Lara Plajı

Plajda duş yapmak için bir alan da bulunuyor. İnsanlar plajda eğlendikten sonra giyinmeden önce duş alarak iyice temizlenebilir ve sonrasında daha temiz bir şekilde giyinme işlemine başlayabilir. Duşun yanı sıra bir de tuvalet alanı bulunan bu plajda insanlar tuvaletlerini burada yapabiliyor olacak, rahatlıkla denizde yüzebilecek.

Plaja giden insanlar plajın ne kadar ücrete sahip olduğunu da merak edebilir. Lara Plajı ücretsiz bir şekilde giriş sağlanan bir plaj olarak yer alıyor fakat plaj içerisinde çeşitli işletmeler bulunabilir. Bundan dolayı ücretsiz olarak girmek isteyenler halk plajına giriş yapmalı.

Çadır kurup kamp yapanlar için ve barbekü yapmak isteyenler için doğru adres olan bu plajda yapılabilecek diğer aktiviteler arasında manzara eşliğinde güneşlenmek yer alıyor. Plajın bir tarafında devasa dağ manzaraları yer alırken insanlar bu manzaraya karşı güneşlenerek güzel bir günün tadını çıkarabiliyor.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler