icon
Yükleniyor..

Lara Plajı

Lara Plajı hakkında bilinmesi gereken birçok bilgiyi siz değerli okurlarımız için bu yazıda detaylı bir şekilde derlemiş bulunuyoruz.

Ülkemiz, zengin güzellikleriyle dolu bir bölge. Türkiye 'nin her yerinde farklı bir güzellik ortaya çıkıyor. Halen yeni keşiflerle hem tarihi açıdan hem de kültürel açıdan gelişen ülkemiz, turistler için de güzel bir seçenek oluyor. Türkiye 'de popülerliğini koruyan yerlerden birisi de plajlar olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle Ege ve Akdeniz 'de yoğunlukla bulunan ve yoğun talep gören plajlar Marmara ve Karadeniz bölgesinde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu plajlardan birisi de Antalya 'da yer alan Lara Plajı olarak karşımıza çıkıyor.

Lara Plajı 'nda yapılabilecek aktiviteler

Lara Plajı, Antalya 'nın Serik ilçesinde yer alan bir plajdır. Ancak bir ucu Muratpaşa İlçesinin Güzeloba mahallesinden başlamaktadır. Berrak suyuyla insanın içini serinleten bu bölgede şezlong ve masa imkanı da bulunuyor. Sıcak kumu ve serinleten deniziyle insanı kendisine çeken bu plaj, kum ile denizin buluştuğu harika bir nokta. Burada günübirlik bir macera yaşamak isteyenler deniz topu ile denizde oynayabiliyor, voleybol yapabiliyor veya kumdan kale inşa ederek yeteneklerini sergileyebiliyor.

Lara Plajı

Plajda duş yapmak için bir alan da bulunuyor. İnsanlar plajda eğlendikten sonra giyinmeden önce duş alarak iyice temizlenebilir ve sonrasında daha temiz bir şekilde giyinme işlemine başlayabilir. Duşun yanı sıra bir de tuvalet alanı bulunan bu plajda insanlar tuvaletlerini burada yapabiliyor olacak, rahatlıkla denizdBune yüzebilecek.

Plaja giden insanlar plajın ne kadar ücrete sahip olduğunu da merak edebilir. Lara Plajı ücretsiz bir şekilde giriş sağlanan bir plaj olarak yer alıyor fakat plaj içerisinde çeşitli işletmeler bulunabilir. Bundan dolayı ücretsiz olarak girmek isteyenler halk plajına giriş yapmalı.

Çadır kurup kamp yapanlar için ve barbekü yapmak isteyenler için doğru adres olan bu plajda yapılabilecek diğer aktiviteler arasında manzara eşliğinde güneşlenmek yer alıyor. Plajın bir tarafında devasa dağ manzaraları yer alırken insanlar bu manzaraya karşı güneşlenerek güzel bir günün tadını çıkarabiliyor.

Lara Plajı Nerede ?

Antalya Lara Plajı Muratpaşa İlçesinden başlayan ve Serik ilçesine kadar uzanan oldukça uzun ve sakin bir plajdır. İlk Ucu Muratpaşa İlçesinin Güzeloba Mahallesi Örnek Köy Beldesinden başlamakta ve Serik ilçesinin Kundu Kemerağazı mahallesine kadar uzanmaktadır. Antalya Şehir merkezine ise 23 KM uzaklıktadır.

Lara Plajına Nasıl Gidilir ?

Lara Plajına Toplu Taşıma araçlarından LC07, LC07A, KL08 otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Lara Plajı Antalya Uluslarası Havalimanına 14 KM uzaklıktadır.

Lara Plajı Giriş Ücreti ?

Lara Plajının halka açık olan kısımlarında giriş ücretsizdir. Bunun yanı sıra plaj bandında 15'e yakın özel Beach bulunmaktadır. Bu Beach'lerde şezlong ücretleri kişi başı 60-90 TL arasında değişmektedir.

Hazır Gelmişken 

Lara Plajlarının girişinde bulunan dünyaca ünlü yapıların kum heykellerinin bulunduğu Sadland Müzesininde ziyaret edebilirsiniz.  SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle 2006 yılından beri düzenlenen dünyanın en eski, prestijli ve en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Yorumlar