Beğen

Muğla

Türkiye’deki en popüler tatil beldelerine sahip bu Ege şehri, doğa harikası mekânlarıyla tatilcilerin gözdesi. Tatilin bir numaralı adresi Muğla, keyifli bir tatil için birçok seçenek sunuyor. Deniz-kum-güneş tatilinin yanı sıra antik çağlara yolculuk, doğanın eşsiz harikaları ve sabahlara kadar eğlencesi bitmeyen rengârenk ortamlarıyla tatilin en keyifli ve verimli hali Muğla’da. Dünyaca ünlü plaj ve mekânlarıyla sayısız turiste ev sahipliği yapıyor. Yeşilin ve mavinin en güzel tonları bu şehirde sizi bekliyor.

marmaris

Huzur ve Eğlence Bir Arada: Marmaris

Türkiye’nin en çok turist alan yerlerinden olan Marmaris, Muğla’nın en kalabalık nüfusa sahip ikinci ilçesidir. Marmaris merkeze 1 saat uzaklıkta ve lokasyon olarak da havaalanına, diğer ilçelere ve hatta Rodos Adası’na çok yakındır. Önemli bir turizm merkezi olmasının yanı sıra farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış, birçok medeniyet görmüştür. Bu sebeple bölgede tarihi alanlar fazladır. Marmaris, plajlarıyla nam salmış bir tatil beldesidir. Dünyaca ünlü Kızkumu Plajı, Kleopatra Plajı, Sedir Adası plajı burada yer almaktadır. Deniz suyu sıcaklığı yüksek olması ve dalga olaylarının az olması sebebiyle uzun süre denize girilebilen bir bölgedir.

bodrum koyları

Dünya’nın Tatil Noktası: Bodrum

Bodrum sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanınan ve bilinen çok önemli bir tatil bölgesidir. Aynı zamanda Muğla şehrinin en kalabalık nüfusa sahip ilçesidir. Sürekli nüfusun çoğunu yabancı uyruklu kişiler oluşturur. Her mevsim ayrı bir güzelliği yaşatan Bodrum, çevresindeki lüks oteller ve tarihi ve doğal güzellikleri bir arada sunar. Ayrıca antik çağlardan kalan mekân ve eserleriyle keyifli bir kültür tatili geçirmek için güzel bir tatil merkezidir. Yat limanı, sanat galerileri, müzeleri bulunan bu güzel tatil şehri verimli bir tatil geçirmek isteyen herkese için çeşitli seçenekler sunmaktadır.

fethiye 1

Uzak Diyar: Fethiye

Antik çağlardaki adı uzak şehir olan vadi ve plajlarıyla ünlü bu Muğla tatil beldesi, su sporları açısından dünyada da bilinen bir yerdir. Meşhur Ölüdeniz’i su kayağı, sörf gibi etkinlikler ile ilgi çekmektedir. Elbette Fethiye’ye gidip dünyaca ünlü yamaç paraşütü keyfi yapmadan dönmek olmaz. Adrenalini en yüksek seviyede yaşayacağınız bu deneyimi yaşamadan tatilinizi bitirmeyin. Kelebekler Vadisi ise sarp kayalıkları ve 80’den fazla kelebek türüne ev sahipliği yapmasıyla büyülü bir atmosfere tanıklık etmenize imkân sağlıyor. Fethiye’ye gittiğinizde yapılacak en güzel etkinliklerden birisi ise 12 Adalar turu. Teknelerin düzenlediği bu seferlere katılarak doğanın eşsiz güzelliğini görmelisiniz.

koycegiz 3

Sevimli Küçük İlçe: Köyceğiz

Her mevsimi ayrı güzel olan bir ilçe olan bu küçük yer, doğa ile iç içe, huzurlu bir ortamda vakit geçirmek için ilk seçenek. Muğla tatil beldelerinin çoğunda olduğu gibi burada da tarihi mekânlar göze çarpıyor. Kaunos Antik Kenti görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Tekneyle ulaşılan bu yer Antik çağlarda liman olarak kullanılıyormuş. Ancak günümüzde bu özelliğini yitirmiş durumda. Köyceğiz Gölü, su kayağı yapılabilen doğa harikası manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer. Sultaniye Kaplıcaları ise ülkemizde radyoaktivitesi en yüksek kaplıcalardan olup, romatizma başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmektedir. Ayrıca kişiyi rehabilite edici özelliği bulunmaktadır. Konaklama ihtiyacı ise; her türlü imkâna sahip lüks otellerin yanı sıra pansiyonlarla da karşılanmaktadır.

datca

Bir Yarımada: Datça

Tatilini sakin ve daha az kalabalık bir yerde geçirmek isteyenler için en uygun tatil merkezlerinden birisi Datça’dır. Çok yakın olan Yunanistan’ın Simi Adası’na günübirlik seferler düzenlenmektedir. Mesudiye’de yer alan Palamutbükü koyu sakin ve temiz bir plaj arayan tatilcilerin gözdesidir. Datça, doğallığı diğer tatil yerlerine göre korunmuş bir bölgedir. Birçok sayıda bitki ve kuş türü burada korunmaya alınmıştır.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri