Muhafazakâr Tatil Anlayışına Uygun Alkolsüz Oteller

Günümüzde normal tatil anlayışından daha uzaklaşarak muhafazakâr tatil anlayışı ortaya çıkmıştır. Muhafazakâr tatil anlayışının tatilcilere sunduğu birçok avantaj vardır. Bu avantajlarda tatilcilerin oldukça hoşuna gitmektedir. Alkolsüz oteller muhafazakâr tatil anlayışının en başında gelmektedir. Bunun sebebi alkolsüz otellerin muhafazakâr tatil yapmak isteyenler için hem ucuz olması hem de amaçlarına uygun bir tatil sunmasıdır.

Normalde muhafazakâr tatil anlayışı denildiği zaman herkesin aklında kendilerine özel villalarda tatil yapmak gelir. Ancak alkolsüz otel anlayışı bunun yerine daha cep dostudur. Alkolsüz otellerin adından da anlaşılacağı üzere alkol satışı ve alkol tüketiminin kesinlikle yasak olduğu otel tarzıdır.

Dinimizce alkol yasaklanmış ve haram sayılmıştır. Ancak ülkemiz çok yönlü bir tatil destinasyonu olma özelliğini taşıdığı için diğer dinlere inanan ve alkol kullanan kişilere ayrıca ülkemizden de alkol kullanmak isteyenlerin sayısının fazla olmasıyla beraber, otellerimizin genel anlamda hepsinde alkol satışı ve tüketimi mevcuttur. Bu alkol satışı ve tüketimi muhafazakâr tatil anlayışına sahip insanlar için pek istenmeyen bir durumdur. Bu durumun önüne geçilmek ve muhafazakâr bir şekilde tatil yapmak isteyen kişilere uygun alkolsüz oteller vardır.

Alkollü otellerde her ne kadar biz alkol kullanmasak da alkol koyulan bir bardak ile suyumuzu veya başka içecekleri içebiliriz. Bu olay muhafazakâr tatil yapmak isteyen ve alkolün günah olduğuna inanan kişiler için oldukça yanlış bir durumdur.

Alkolsüz oteller hakkında bilinen en büyük yanlış ise her şey dâhil konseptinin mevcut olmadığını düşünmektir. Alkolsüz otellerde her şey dahil konsept vardır. Alkollü otellerden hiçbir farkı yoktur. Sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar tesis içi ve dışı aktiviteler dâhil bütün her imkândan yararlanmanızı sağlamaktadır.

Alkolsüz otellerin bizlere sunduğu birçok avantaj vardır. Bu avantajların ne olduğunu hep beraber inceleyelim;

Alkolsüz Otellerin Sunduğu Avantajlar

Alkolsüz otellerin sadece muhafazakâr tatil anlayışına bireyler için değil herkes için sunduğu avantajlar vardır. Bu avantajları sizinle beraber inceleyelim;

  • İlk olarak az önce de bahsettiğimiz gibi dini inançları doğrultusunda alkol satışı ve kullanımının serbest olduğu noktalarda bulunmak istemeyen insanlar için idealdir. Alkol satışı yapan yerle alışveriş yapmak ve orada bulunmak günah olduğu için inancı bu yönde olan insanların tatil yapması neredeyse imkânsız bir hal alıyor.
  • Alkolsüz otellerin tatilcilere sunduğu en büyük avantaj ise alkol olmadığı için fiyatları alkollü otellerin neredeyse yarısı kadar olmasıdır. Alkol satışının serbest olduğu bir otelde tatil yapmaya karar verirseniz her şey dâhil pakette sizden içmeyeceğiniz alkolün fiyatını alırlar. Ancak alkolsüz otellerde böyle bir durum söz konusu değildir. Kısaca alkolsüz otellerin sizlere sunduğu fiyat avantajı çok fazladır.
  • Alkol kullanımı sonrası eğer alkolün dozu kaçtıysa insanların kendilerine hâkim olması imkânsız bir hal oluyor. Alkol direkt olarak insanı uyuşturuyor ve neredeyse beyni ile tam düşünemez hale getiriyor. Bu durumdan dolayı insanlar etrafa zarar verebiliyor veya başka taşkınlıklar yapabiliyor. Bu durum alkolsüz otellerde kesinlikle olmamaktadır. Yani alkolsüz otellerde daha huzurlu bir tatil yapma imkânı sizlere sunmaktadır.
  • Alkollü otellerin bar bölümünde oluşan rahatsız edici kokuları hepimiz biliyoruz. Bu kokuların nedeni alkollü maddelerin etrafa dökülmesi ve buralarda kalmasıdır. Alkollü maddelerin ikram edilmek için kullanılan makinelere konulması esnasında ayrıca ikram edilirken bardaklara koyulma esnasında yere veya tezgâha dökülüyor. Bu olay çok sık yaşandığı için buraların temizlenmesi pek mümkün olmuyor. Buralar yeterince temizlenmemesi durumundan dolayı çok ağır bir koku ortaya çıkmaktadır. Ancak alkolsüz otellerde alkol satışı kesinlikle yasak olduğu için böyle bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Az önce belirttiğimiz temizlik hususuna dikkat edilmemesi sonucu ortaya çıkan koku ve alkolün şekerlenmesi sonucu sinek ve benzeri böceklerin sayısında oldukça fazla bir artış olmaktadır. Bu tatilcileri oldukça rahatsız eden olumsuz bir durum olmaktadır. Alkolsüz otellerde böyle bir sorun olmamaktadır.

Alkolsüz oteller, tamamen konforuna düşkün olan ve tatilde herhangi bir huzursuzluk ile karşılaşmayı istemeyen kişilere tam uygundur. Muhafazakâr oteller arasında en uygun fiyatlı ve rahat tatil imkânı sunan alkolsüz oteller, tam size göre imkânlar sunmaktadır.

Bu makale Erkan tarafından 21 Jun 2022 tarihinde yazıldı.



Yorumlar

İlgili Makaleler