Sapanca'daki Şömineli Dağ Evleri

Konumu sayesinde, hem İstanbul, Bursa gibi büyük şehirlerden günübirlik seyahat edenlerin hem de hafta sonu için konaklamalı bir kaçamak yapmak isteyen seyahat severlerin göz bebeği konumunda olan Sapanca; Sakarya ilinin batı sınırında bulunan, çoğunluğu göl kenarında konumlandırılmış olmak üzere, çeşitli tipte ve türde otel ve konaklama merkezleri imkanı barındıran, yeşil ile mavinin kucaklaşarak doğa harikası bir sentez oluşturan, güzeller güzeli bir ilçesi.

Sapanca Dağ Evleri

Sapanca Dağ Evleri

Sapanca'nın meşhur dağ evleri ve bungalovları da bu güzelliği pekiştirip, bölgenin kış turizminin popülerleşmesinde büyük rol oynayan konaklama alternatiflerinden biri.. Sapanca'da bulunan bitki örtüsü ve bol ağaçlı bölgeler sebebiyle, bunaltıcı yaz aylarında bile ferahlatıcı rüzgarların estiği, gölgesinde keyif yapılabilecek binlerce ağaçla donanmış Sapanca'da hava kış mevsiminde oldukça soğuk olmasına rağmen, mistik bir havaya ve kış aylarına uygun romantik bir konsepte sahip olduğundan, kış tatilcilerinin sıklıkla tercih ettikleri bir destinasyon. Özellikle de düşen ilk karlarla birlikte, yerlerin beyaz bir örtüyle kaplanmaya başlaması, Sapanca'nın dağ evi konseptinde yapılmış otellerde ve bungalovlarda romantik bir hafta sonu düşleyen tatilcilerin aklını çeliyor.. Siz de önümüzdeki kış için, Sapanca'ya ufak bir kaçamak yapıp, şömineli dağ evi konseptinde konaklamayı tecrübe etmek isterseniz, gelin hep birlikte sizler için derlediğimiz listemize bakalım..

Sapanca'nın En İyi Şömineli Dağ Evi Tarzındaki Otelleri

Ahşap bungalov ve taş ev tarzlarının kombine edilerek yapıldığı, hem romantizmi, hem lüksü, hem de konforu bir arada sunan dağ evi türündeki odalarında, dışarıda karlar yağarken sıcacık bir şömine başında keyif yapabileceğiniz bu oteller, çokça talep gördüğünden, bir an önce Sapanca gezinizi planlamanızı tavsiye ediyoruz.

Sapanca Dağ Dibi Bungalov

Dağdibi bungalov otel; Sapanca'nın yüksek bir noktasında konumlandırılmış, Sapanca Gölü'nden uzak ancak manzarasına tam hakim, ahşap bungalov evlerden oluşan, son derece romantik tarzda döşenmiş, konforlu ve lüks sayılabilecek dağ evi konseptinde bir oteldir. Odalarının bazılarında şömine, bazılarında ise başında keyif yapabileceğiniz kuzine sobalar bulunur. Dağ başında ama yemyeşil ağaçların ortasında, karlar altında açık hava sinema keyfi yapabileceğiniz bu nadide mekan, kış seyahatlerinizde Sapanca'da kalabileceğiniz en güzel dağ bungalovlarından. Bungalov tarzı konaklama her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. Sapanca da bu konsept açısından son derece zengin bir bölge. Sapanca'daki bungalov evlerinin tümünü bir arada görebileceğiniz bu yazıdaki otelleri incelerseniz, dağ evi konsepti dışında kalan birbirinden şirin bungalov otellerden birini de tercih etmek isteyebilirsiniz.

Seyri Vadi Dağ Evi Sapanca

İsmi; Kartal Vadisi Dağ Evleri olarak revize edilmiş olan ancak eskilerden beridir Seyri Vadi diye bilindiği için bu ismi kullanmayı tercih ettiğimiz bu otel ise; Sapanca'nın yine dağlık ve engebeli bölgelerinde yer alan ahşap kulübe tarzında, lüks ve ihtişamdan uzak ancak temel ihtiyaçlarınızın tümünü barındıran bir dağ evi oteli. Odalarında çoğunlukla şömine bulunmuyor ancak çevrenin sessizliği ve dinginliği o kadar baskın ki, ocakta kaynayacak yemeğinizin fokurtusu ve ağaçların hışırtısı bile size yaşamak istediğiniz o romantizm hissiyatını yaşatacak cinsten. Havalar biraz müsait olduğunda, kulübelerin önüne atılan hamaklarda yapabileceğin keyif de cabası

Sapanca Göl Dibi Bungalov

Göldibi Suit Bungalov otel; aslında dağ evi değil ve adından da anlaşılabileceği üzere Sapanca gölüne kıyısı olan düz bir zeminde konumlandırılmış bir kaç adet ahşap kulübeden oluşan bungalov konseptli bir otel ancak göle kıyısı olan, manzaralı, balkonlu suit bungalov odaları, son derece şık ve deneyimlemeye değer bir tarzı var.

Yaprak Dağ Evi

Sapanca'daki Yaprak Dağ evi; bölgenin tepe bir noktasından göl manzarasına sahip, betonarme bir konak türünde inşa edilmiş, içerisinde misafirler için hazırlanmış lüks olmayan ancak ihtiyaçları karşılayacak yeterlilikte odaları bulunan, ortak kullanım bir mutfak sayesinde yemeklerinizi de zevkinize ve beklentilerinize göre pişirebileceğiniz, gözlerden uzak ve mistik havalı bir dağ evi. Odalarda şömine bulunmuyor ancak otelin ortak alanında şömine başında oturup Sapanca gölü manzarasının tadını çıkarırken bir yandan da kitap okuyabilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Sapanca Villa Bungalov

Doğa içinde sık ağaçların bulunduğu gözlerden uzak sessiz ve sakin bir bölgede 5 adet günlük ve haftalık kiralık villa, Hokus ve Pokus Bungalov adlarında iki adet de üçgen bungalov evden oluşan dağ evi konseptli bir tesis. Villaların ve üçgen evlerin bazıları havuzlu ve şömineli, bazıları jakuzili. Hepsinin ortak noktası ise, dışarıdan görünmeyen, mahremiyetine önem veren misafirlere uygun bahçelere sahip olmaları.

Jakuzili Doğa Bungalov

Bu mekan en sevdiklerimiz arasında. Her biri kendi minik özel bahçesine, bahçesinde serinlemek için uygun, yüzmek için biraz yetersiz ama çocuklara çok uygun havuzları olan, kendine ait hamak ve barbeküsü, bazı odalarda da jakuzi ve şömineleri bulunan, doğa ile iç içe, mükemmel konseptte bir Sapanca konaklama merkezi. Jakuziler de hemen ahşap evlerin önünde bulunduğundan, dışarısı karlar altındayken bile, açık havada jakuzi keyfi yapabileceğiniz muazzam bir konsept.

Sapanca Hobbit House

Sapanca'daki Hobbit Evleri, adının da çağrıştırdığı üzere, son derece minik odalara sahip. Odalarda 2 ya da biraz zorlarsanız en fazla 3 kişi konaklayabilir. Şömineli değiller ancak içeride kuzine sobalar var ve Sapanca'nın bolca kar yağışı alan bölgelerinden bir tanesinde oldukları için kış aylarında konaklaması oldukça keyifli. Fiyatlar da benzerlerine nispeten uygun sayılabilecek civarlarda.

Butik Evler Sapanca Tiny House

Butik Evler Sapanca adı verilen bir tesise ait Tiny Houses; Sapanca'da gözlerden uzak bir noktada inşaa edilmiş, Amerikan siding kaplamalı, adı gibi Tiny House konseptinde yapılmış, dekorasyon açısından eşsiz ve minik bahçelere ait, her biri ayrı ayrı bir kaç evden oluşan bir konaklama merkezi. Dağ evi demek biraz anlamsız olsa da, sağladığı imkanlar açısından, dağ evi konseptine uygun. Özellikle etraftaki çam ağaçları ve ortamın genel sessizliği bu havayı yakalamak için ziyadesiyle yeterli.

Çağlayan Bungalov Evleri

Kenarından köşesinden çağlayan bir derenin aktığı, yemyeşil bir ortamda, dingin ve huzurlu bir mekanda inşa edilmiş, koyu renkli ve elit görünümlü üçgen ahşap evlerden oluşan Çağlayan Bungalov oteli, lüks romantizm ve huzuru bir arada sunuyor. Şırıl şırıl dere sesi eşliğinde içeceğinizi yudumlarken, şömine başında keyif yapabilir, sıcak havalarda otelin havuzundan yararlanabilir, bahçenizde ateş yakıp romantizm yapabilir ve hatta özel bir evlilik teklifi organizasyonu için bile kullanabilirsiniz bu oteli.. 

Göldibi Suit Bungalow otel; aslında bir dağ evi değil ve adından da anlaşılacağı gibi Sapanca Gölü kıyısında düz bir zemin üzerine konumlanmış birkaç ahşap kulübeden oluşan, manzaralı süit bungalov odalardan oluşan bungalov konsept oteldir. Balkon ve çok şık bir tarz yaşanmaya değer..
Silindi: Böyle bir şey tasarlamak istiyorsanız, bir iç tasarım dersi almayı düşünebilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler