icon

Sarı Germe Plajı

Muğla’nın en güzel bölgelerinden biri olan Ortaca’da yerini alan en güzel plajlardan Sarıgerme Plajı ; Türkiye’nin en gözde ve sevilen, her sene denizinin temizliği ile mavi bayrak almayı başarabilen güzeller güzeli, altın kumlu plajıdır. Dalaman Ortaca bölgesinde en fazla ziyaret akınına uğrayan ve tertemiz sahili, denizi ile ön plana çıkmayı başaran sarıgerme halk plajı, bütün bunların yanı sıra pek çok imkâna da sahip bir plajdır. Sahili kilometrelerce uzundur ve çok güzel bir kumsala sahiptir. Plajda can güvenliğinin sağlanması amacı ile daima faal olarak çalışan cankurtaranlar da mevcuttur. Sarıgerme Plajı’nda su sporları ve bir takım başka çeşitli plaj oyunlarını da oynayabilme şansı vardır. Ayrıca plajın hem girişinde ve hem çıkışında duş alabilmek için, fazlasıyla oldukça temiz duş kabinleri ve soyunma odaları bulunmaktadır. Muğla Ortaca bölgesinde yer alan; hem manzarası, doğasıyla hem de muazzam plajı ile Sarıgerme Halk Plajı, tavsiyelerin en başında yerini almakta olan bir plaj.

Sarı Germe Plajı Nerede ?

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Sarıgerme plajı, yaklaşık 7 kilometrelik bir sahil şeridine sahip. Altın sarısı kumlarının üzerinde çıktığını görebileceğiniz kum zambakları ve sığ denizi ile Türkiye’nin en özel plajlarından biri. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından da fazlasıyla rağbet görmekte olan bir yer ayrıca. Yabancıların dikkatini de en çok bölgede bulunan lüks, 5 yıldızlı otelleri ile çekmeyi başarmış Sarıgerme Plajı. Hatta bu oteller biraz abartıp sahilin bazı bölümlerini kapatarak kendi otellerine mal etmiş ne yazık ki… Ancak bu duruma rağmen Sarıgerme Plajında otelde konaklamayan herhangi bir misafirin de denize girebileceği pek çok alan mevcut.

Sarıgerme, Dalaman Havalimanına yalnızca 15, Dalaman ilçe merkezine de sadece 12 kilometre uzaklıkta yer alan bir plaj. Ayrıca yakınlarında bulunmakta olan gözde tatil yerleri Fethiye ve Marmaris gibi turizm cennetlerinin de tam arasında bir bölgede yer alıyor aslında bakıldığında. Yani eğer bir gün yolunuz Sarıgerme’ye düşerse, buralara da mutlaka uğrayın deriz.

Sarı Germe Plajı Gitmek

Sarıgerme Plajına gitmek için ilk yol elbette kişisel araçlar olmalıdır. Park alanında herhangi bir sıkıntısı olmayan, hatta fazlasıyla düzenli bir otoparka sahip olan Sarıgerme Plajına ayrıca, Ortaca’dan ve Dalaman’dan kalkmakta olan halk otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman – Ortaca yolu üzerinde, Ortaca’yı geçtikten yaklaşık 1 kilometre sonrasında Sarıgerme Plajı isimli bir tabela karşınıza çıkacak. Bundan çok daha önce, özel araçlar Sarıgerme Plajına kadar gelemediğinden dolayı, arabalarını Plaj gerisinde park etmek zorunda kalıyorlarmış. Arada da ciddi bir mesafe olduğundan dolayı, epey bir yol yürümek zorunda kalıyorlarmış. Ancak şuan böyle bir durum söz konusu değil. Hemen Plaj girişinde yer almakta olan otoparka aracınızı bırakabiliyorsunuz.

Sarı Germe Plajı Giriş Ücreti ?

Giriş ücreti 20 TL'dir. Giriş çıkış saatleri 07:00-17:00 Arasındadır. Ekstra olarak şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Kiralama ücreti sezonsal olarak değişkenlik gösterebilir. 25-30 TL civarındadır.

Yorumlar