Tatil İçin Aranan Adres Didim

Turizm kentlerimizi sayarken birçok kez Aydın 'ı atlıyoruz. Aydın Kuşadası ve Didim gibi muhteşem tatil beldelerine sahip olmasına rağmen her zaman arka planda kalıyor. Birçok kişinin bu tatil beldelerinin Aydın 'a bağlı olduğunu bilmemesi de bunda oldukça etkili. Aydın 'ın ön planda olmamasına üzülmek yerine bunun keyfini sürmeye Didim ile başlayabilirsiniz. Tarihi yapısı, muhteşem doğası, kilometrelerle ifade edilen uzunluktaki plajları ve harika iklimi ile birlikte Didim kesinlikle tercih edebileceğiniz bir tatil noktası. Her zaman şirin bir yapıya sahip olan ilçe diğer turistik bölgelere de çok yakın. Sürekli olarak aynı bölgede sabit kalmayı düşünmüyorsanız duraklarınızdan bir tanesi olarak da Didim 'i tercih edebilirsiniz.

Kusursuz Plajlarda Tatilin Keyfini Sürmeye Başlayın

Yaz tatilini denizden ayrı tutmak mümkün değil. Yazın deniz kenarında bir şehre gitmiyorsanız o tatilin sizi tatmin etmesi oldukça zor. Tercihiniz Didim 'den yana olursa denize doyacağınızın garantisini veriyoruz. Didim bölgesinde yer alan iki farklı plajda denizin en güzel hallerine rastlayacaksınız. Didim dendiğinde akla ilk gelen plaj Altınkum Plajı. Plajın yapısını çok fazla anlatmamamıza gerek yok. Zaten plajın ismi her şeyi anlatıyor. Altın rengi kumlardan denize girdiğiniz bu plaj oldukça popüler bir durumda. Otel bölgesine de yakın olduğundan kalabalık olabiliyor. Erken saatlerde giderek güzel bir şezlong kiralayarak eşsiz denizi tecrübe edebilirsiniz. Altınkum Plajı 'nın kalabalık yapısından uzaklaşmak istiyorsanız 20 kilometre uzaklıkta olan Akbük Plajı da sizin için harika bir seçenek olacak. Akbük Plajı 'nda kumsalın yanı sıra denizin içi de beyaza yakın bir sarı renge sahip olan kumlardan oluşuyor. Muhteşem bir seçenek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sakin Denizlerin Adresi Muhteşem Koylar

Didim bölgesinde tercih edebileceğiniz farklı koylar bulunuyor. Koyların coğrafi konumu ulaşımı biraz zorlu bir hale getirse de özel araçlar ile rahatlıkla gidilebilir. Manastır Koyu bu aşamada ilk tercihiniz olmalı. İsmini bölgede bulunan manastırdan alan bu koyda tertemiz ve sakin bir deniz sizleri karşılayacak. Denize girmenin size verdiği mutluluğu bu koyda rahatlıkla hissedeceksiniz. Birçok farklı şehrimizde yer alan Akvaryum Koyu Didim 'de de bulunuyor. Koyun bu ismi almasında kısa sürede derinleşmesi ve rengarenk deniz canlılarına ev sahipliği yapması önemli bir rol oynuyor. Turkuaz renkli sularda yüzmek istiyorsanız tekne turlarının da uğrak yeri olan Akvaryum Koyu doğru tercihlerden bir tanesi olabilir. Didim Bölgede tercih edebileceğiniz diğer bir koy ise Dalyanaki Koyu. Koyda sosyal tesis yer almadığı için ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekli. Bunun bilincinde hareket ederek bu koyda da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Antik Kentlerde Tatlı Bir Mola

Didim dendiğinde harika plajları ve huzur veren koyları akla geliyor olabilir. Ancak en az onlar kadar mühim olan antik kentleri de mevcut. Didim 'e gittiğinizde bu antik kentleri ziyaret etmeniz çok önemli. Kesinlikle bu kentlere ayırdığınız zamanın boşa gitmediğini göreceksiniz. Didim 'de ziyaret edebileceğiniz 3 farklı antik şehir yer alıyor. Didyma Antik Kenti, Milet Antik Kenti ve Priene Antik Kenti olarak sıralanan bu kentlerde yer alan tarihi eserler yüzlerce yıl öncesinde günümüze ulaşmayı başarmış. Bölgenin ne kadar uzun süredir yerleşim yeri olarak kullanıldığını da kanıtlıyor. Didyma Antik Kenti içerisinde yer alan Apollon Tapınağı tek başına sizi etkilemeye yetecek kapasitede. Bunun yanında Milet Antik Kenti içerisinde yer alan tiyatro, hamam, müze ve külliyeyi de görmeniz gerekli. Son olarak Priene Antik Kenti 'ni gezip Didim 'in yüzlerce yıllık tarihine ışık tutabilirsiniz.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler