Çeşme: Tatilin 1 Numaralı Adresi

Türkiye 'de yaz tatili dendiğinde akla gelen ilk isim konumunda Çeşme var. Yaz sezonu açıldığında nüfusunu üçe katlayan bu harika tatil bölgesi yeni dönemde de en çok tercih edilen seçenek olabilir. Çeşme 'nin bu kadar popüler olması ve her kesimden insanın ilk olarak Çeşme 'yi tercih etmesinin ana sebebi bir yaz tatilinden beklenen her şeyi sunabiliyor olması. Bembeyaz kumlarla bezenmiş plajları, suyun berraklığı ile büyüleyen koyları, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, eğlence ve gece hayatı ile birlikte Çeşme beklentilerinizi kusursuz bir şekilde karşılıyor. Yaz tatilinizi ülkemizin en harika noktalarından bir tanesi olan Çeşme 'de geçirmek istiyorsanız gezi rehberimizi incelemeden planlarınızı yapmamanızı öneriyoruz.

Çeşme 'de Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler Olduğunu Unutmayın

Çeşme dendiğinde aklınıza ilk olarak kumsal, deniz ve eğlence mekanları geliyor olabilir. Ancak Çeşme bunların dışında görülmesi gereken onlarca farklı yere sahip. Tatilinizi Çeşme 'nin hangi bölgesinde gerçekleştiriyor olursanız olun bu doğal güzelliklere sahip olan tarihi yerleri gezmeniz ve görmeniz çok önemli. Gezinize Alaçatı ile başlayabilirsiniz. Tarihi Alaçatı evlerini görmek ve akşamınızı bu şirin yerde geçirmek sizi son derece memnun edecek. Erythrai Antik Kenti bölgenin kesinlikle görülmesi gereken bir diğer yeri. Çeşme Kalesi, Çeşme Ilıcaları, Sakız Adası, Eşek Adası ve Sakızağacı Koruluğu gibi yerlerin tamamına zaman ayırmanızı öneriyoruz. Belki de tek bir gününüzü ayırmak dahi tüm bu noktaları gezmeniz için yeterli olacak.

Çeşme 'nin Sularına Kendinizi Bırakma Vaktiniz Geldi

Çeşme 'nin tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret etmek için planınızı yaptıktan sonra her gün denize gireceğiniz alanları belirleyebilirsiniz. Burada kendi tatil zevkiniz devreye girecek. Eğer Çeşme 'de sizin için doğru denize giriş adresi olan yeri belirleyip tatil boyunca bu adresi kullanmak isterseniz iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra her gün farklı bir adresten denize girmeyi ve farklı güzellikleri tatmayı da tercih edebilirsiniz. Çeşme Çeşme 'ye geldiğinizde sizi muhteşem plajlar ve koyların karşıladığını söylememiz gerekli. İnsanların bu bölgeyi bu kadar fazla tercih ediyor olmasında denize girme noktalarının güzelliği ve çeşitliliğinin ciddi önemi bulunuyor. Çeşmeye geldiğinizde;
 • Ilıca Plajı,
 • Pırlanta Plajı,
 • Ayayorgi Koyu,
 • Boyalık Koyu,
 • Sakızlı Koy,
 • Altınkum,
 • Kocakarı Plajı, gibi noktalardan denize girme şansınız bulunuyor.
Her biri harika doğal güzelliklere sahip olan bu adreslerde denizin sıcaklığı, sığ ya da çabuk derinleşen bir yapıda olması ya da zeminin kum oluşu gibi farklı özellikler mevcut. Kendiniz için en iyi noktayı kısa süreli bir araştırma ile gerçekleştirebilirsiniz.

Beach Clublar Her Gün Eğlencenin Merkezi Oluyor

Tatil için Çeşme 'yi tercih eden kişiler genellikle sessiz, sakin bir tatil arzu etmezler. Bütün bir yılın stresinden uzaklaşmak için partilere katılmak, doyasıya dans etmek ve eğlenmek isteyen kişiler kendilerini Çeşme 'ye atar. Beach clublar tam da bu aşamada devreye giriyor. Sabah saatlerinden itibaren başlayan programlarla birlikte Çeşme 'de yer alan beach clublara gidip denize girebilir, çılgın partilere katılabilir, DJ performansları ile coşup ünlü isimlerin konserleri ile dansa doyabilirsiniz. Çeşme 'de tercih edebileceğiniz beach club sayısı da oldukça fazla. Son dönemde insanların en çok tercih ettiği adresler;
 • Sole&Mare
 • Marrakech Beach Club
 • Fun Beach Club
 • Before Sunset
 • Zio Beach
 • Fly-Inn Beach Club
 • Kafe Pi Beach Club
 • Babylon Aya Yorgi, şeklinde sıralanabilir.
Gece saatlerinde ise diğer eğlence merkezlerine geçişinizi gerçekleştirmeniz gerekli. Özellikle Nar, Paparazzi, Tren ve Öküz gibi popüler mekanlar gece eğlenceleri için ilk adres olabilir.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler