Turkuaz Deniz ve Altın Sarısı Kumların Adresi Kalkan

Altın sarısı kumlardan turkuaz renkteki denizlere kendinizi bırakmak için Maldivlere ya da Yunanistan 'a gitmenize gerek yok. Sizlere bu zevki yaşatacak ve muhteşem bir tatil ortamı sunacak beldelerimiz bulunuyor. Antalya Kaş 'a bağlı olan bir belde olarak insanlara hizmet eden Kalkan bu adreslerden bir tanesi. Antalya her zaman ince kumlu plajları bize sunabiliyor. Ancak çok dalgalı bir yapıda olmayan turkuaz denizleri Antalya bölgesinde görmemiz çok kolay değil. Kalkan, bu özelliği sayesinde herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Antik kentleri, deniz mağaraları ve harika plajları ile birlikte yaz tatiliniz için muhteşem bir seçenek olarak karşınıza çıkacak.

Kalkan 'a Ulaşım En Son Dert Etmeniz Gereken Konu

Yaz tatili için bir bölge belirlerken akıllara gelen ilk sorulardan bir tanesi ulaşım oluyor. Kendi aracı olan kişiler yalnızca maliyet hesabı yaparken havayolu ulaşımını kullanacak olan ya da otobüsler ile bölgeye gitmek isteyen kişiler ulaşımın her aşamasını planlamak zorunda kalıyor. Kalkan bu konuda endişe edilmesi gereken en son beldelerden bir tanesi. Fethiye ile Antalya arasında ulaşımı sağlayan yolun üzerinde bulunan Kalkan bu özelliği sebebiyle oldukça kolay ulaşılabilir bir durumda. Kaş 'a 27, Fethiye 'ye 80, Antalya 'ya 210 ve Muğla 'ya 190 kilometre uzaklıkta olan bu beldeye giderken dilediğiniz ulaşım türünü kullanabilirsiniz. Havayolu ulaşımı ile Muğla ya da Antalya 'ya inen kişiler tek bir araçla beldeye ulaşım sağlayabilirler.

Bırakın Deniz Sizi Kucaklasın

Tatil yeri olarak Kalkan 'ı tercih ettiğinizde dünyanın en ünlü plajlarından bir tanesinde denize girme fırsatını elde edeceksiniz. Kalkan 'ın dünyaya açılan kapısı Kaputaş Plajı sizi denize doyuracak. Antalya Fethiye yolunun kenarında olan bu plaja ulaşmak için biraz yol gitmeniz gerekebilir. Ancak oraya vardığınızda ne kadar doğru bir hamle yaptığınızı fark edeceksiniz. Plajın incecik kumlarına ulaşmak için 187 basamaklı merdiveni inmeniz gerekiyor. Sonrasında ise hiç vakit kaybetmeden şezlong ve şemsiye kiralayıp güneşin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. Plajın manzarası o kadar güzel ki manzara turkuaz suların önüne geçmeye aday. Ancak suyun sahip olduğu özellikler kendinizi cennette hissetmenizi sağlayacak. Kalkan

Mağaralarda İnanılmaz Tecrübeler Yaşayın

Tatile gittiğinizde mağaralarda zaman geçirmek istemeyebilirsiniz. Mağaraya gitmek için dağ tepe gezmenin anlamsız olduğunu düşünüyorsanız çok haklısınız. Tam da bu sebeplerden dolayı Kalkan bölgesindeki mağaraları ziyaret etmenden evinize dönmemelisiniz. Çünkü bu bölgedeki mağaraların tamamı deniz mağarası. Mavi Mağara, Güvercinlik Deniz Mağarası ve İnbaş Mağarası olarak isimlendirilen mağaralarda denize girmenin keyfini başka bir noktada yakalamanız mümkün değil. Tamamına tekneler ile ulaşılan bu mağaralarda kapalı bir alanda denize girmenin ayrıcalığını yakalayacaksınız. Doğal yapısı ile sizleri büyüleyecek olan bu mağaraları kesinlikle kaçırmamanızı öneriyoruz.

Tarihi Yapılara Zaman Ayırmalısınız

Yaz tatilinizde Kalkan 'ı tercih etmenizin sebebi harika denizi ve kumsalı olabilir. Huzur bulmak ve tüm stresinizden uzaklaşmak için bu tatilinizi düzenliyorsunuz. Ancak bu bölgeye gelmişken yüzlerce yıl öncesinde inşa edilmiş ve günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan antik kentleri ziyaret etmeden evinize dönmemelisiniz. Kalkan 'a geldikten sonra ziyaret etmeniz gereken ilk adres Xanthos ve Letoon Antik Kentleri. Kayaların içerisinde gömülü bir halde karşınıza çıkacak olan bu antik kentler sizi daha ilk anda büyülemeyi başaracak. Milattan önce 7. yüzyıldan günümüze ulaşmayı başarmış olan eserlerin büyük bir kısmı sağlam durumda. 2700 yıl dayanmış olan bu eserleri kesinlikle görmelisiniz. Aziz Nikolas 'ın yaşadığı ve adına bir kilisenin de bulunduğu Patara Antik Kenti de ikinci tarih durağınız olabilir. Burada da unutulmaz tecrübeler yaşayacaksınız.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler