Turunç Beldesinde Huzura Doyma Vakti

Muğla 'da tercih edilebilecek olan doğal güzellikler saymakla bitmiyor. Deniz girmek için harika bir yer arayan ve çok fazla yoğunluğun olmadığı bir yer isteyen kişiler için Turunç Halk Plajı muhteşem bir adres. Marmaris 'e bağlı olan Bozburun Yarımadası 'nda yer alan plaj uzun süredir mavi bayraklı olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Tatilden beklentiniz sakinlik ve yeşil ile iç içe bir hayat ise tercihinizi bu bölgeden yana kullanabilirsiniz. Turunç beldesi her zaman yeşil kalmayı başaran doğası ve sakinliği ile birlikte tatilinizi muhteşem bir seviyeye çekebilir. Tatilinizin tamamını bu şirin beldede geçirebileceğiniz gibi birkaç günün buraya ayırarak tatilinizi daha huzurlu bir hale de getirebilirsiniz.

Denizin En Huzurlu Hali

Ege bölgesinde deniz genellikle huzurlu yapısı ile karşımıza çıkıyor. Dibi görünecek kadar berrak ve dalgasız olan denizlerde muhteşem vakitler geçirebiliyorsunuz. Fakat deniz ne kadar sakin olursa olsun talep çok fazla olduğunda plajlarda huzurlu bir şekilde vakit geçirmek zor olabiliyor. Böyle durumlar söz konusu olduğunda da insanlar daha tenha olan plajları tercih etmeye başlıyorlar. Denizin sakinliğinin yanında plajın da huzurlu bir yapıda olmasını istiyorsanız Turunç Halk Plajı tam size göre bir adres olacak. Genellikle halk plajlarındaki insan sayısı fazla olsa da bu plaj istisnalardan bir tanesi. Turunç beldesinin insanlar tarafından çok bilinmiyor oluşu bölgenin her zaman sakin kalmasını sağlıyor.

Su Sporlarını Sevenler İçin Harika Adres

Birçoğumuz için tatilde yapılan su sporları büyük önem taşıyor. Bir yandan vücudumuza adrenalin yüklemek, bir yandan da unutulmaz tecrübeler edinmek adına su sporlarına katılım gösterebiliyoruz. Maalesef su sporlarına katılım gösterebilmek için plajlarda gerekli imkanların sunuluyor olması gerekiyor. Aksi halde bu sporları gerçekleştirmek mümkün değil. Turunç Turunç Halk Plajı su sporları konusunda geniş imkanların sunulduğu bölgelerden bir tanesi. Plajda keyifli vakitler geçirdikten sonra muhteşem su sporlarına katılabilirsiniz. Ücretleri çok yüksek seviyede olmadığından her zaman iyi seviyede talep alan bu sporlar ile birlikte tatiliniz çok daha unutulmaz bir hale gelecektir.

Yat Tatillerinde Turunç Koyunu Tercih Edin

Turunç Halk Plajı insanların her zaman keyifli bir şekilde denize girebilecekleri bir alan. Ancak isteyen kişiler denize giriş noktası olarak Turunç Koyu 'nu da tercih edebilirler. Koya ulaşım için teknelerin kullanılması gerekmektedir. Ancak bir yat tatili planladıysanız yatınızı bu koya demirleyerek huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Koyda muhteşem bir deniz sizi karşılar. Suyunun sıcaklığı ortalama düzeylerdedir. Sizi yazın kavurucu sıcağında çok rahat bir şekilde serinletecek olan denizden çıkmak istemeyeceksiniz. Denizin dibini çok rahat bir şekilde görebilecek ve dalgasız denizde huzurlu bir şekilde yüzebileceksiniz. Birçok yatın demirlediği bu koyu kaçırmamanızı öneriyoruz.

Doğal Baharatlar Toplamanın Keyfini Sürün

Turunç beldesinin yüksek kesimlerinde baharatlar yetişir. Bu baharatlar vahşi ortamda yetişirken dilediğiniz şekilde baharatları toplayabilirsiniz. Birçok yerli ve yabancı turistin farklı tecrübeler edinmek adına katıldıkları yürüyüş turlarında bu bölgelere de ulaşım sağlanmaktadır. Tur rehberleri ile giden gruplar baharatların olduğu kısımda durarak doğal baharatlar toplarlar. Bölgede karşımıza en yaygın çıkan ürünler kekik ve adaçayı olacaktır. Her ikisini de topladıktan sonra akşam saatlerinde çaylarını demleyerek huzurunuza huzur katabilirsiniz. Vücut için muhteşem faydaları olan bu ürünleri toplayıp tatil sonrasında da kullanma şansınız bulunuyor. Tatilinizi çok daha farklı bir hale getirecek olan bu geziler için Turunç beldesini tercih etmeniz son derece doğru bir karar olacak.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler