Beğen

Vizesiz seyahat, yeni rotalar keşfetmek için vize işlemleriyle uğraşmak istemeyen gezginler için oldukça önemlidir. Gezginler, vizesiz seyahat sayesinde evrak toplamakla ya da konsolosluğa gitmekle uğraşmazlar. Bunun yanı sıra, vize başvurusunun reddedilme olasılığı gibi bir tedirginlik de yaşamazlar. Vizesiz ülkeler, gezginlere özgür bir şekilde seyahat etme imkânı sunar. Gezginler vizesiz seyahat edebilecekleri gibi pasaportsuz da seyahat edebilirler. Türk vatandaşı olan seyahat tutkunları; Moldova, KKTC, Gürcistan ve Ukrayna’ya pasaportları olmadan da giriş yapabilirler. Gezginler seyahat ederken pasaport türüne göre vizesiz gidebilecekleri ülkelerin farklılık gösterebileceğini göz önünde bulundurmalıdır. İşte, yeni rotalar keşfetmeyi sevenler için vizesiz gidilen ülkeler

Pegasus ile Vizesiz Seyahat Edilebilen Avrupa Ülkeleri

Avrupa’yı ve kültürünü yakından görüp keşfetmek isteyen gezginlere vizesiz seyahat edebilme fırsatı! Vize sürecine girmeden, gezginlerin kolaylıkla seyahat edebilecekleri birçok  Avrupa ülkesi bulunur. Pegasus’la vizesiz seyahat edebileceğiniz başlıca Avrupa ülkelerini; Makedonya, Ukrayna, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Kuzey Kıbrıs ve Bosna-Hersek olarak sıralamak mümkün. Seyahat tutkunları Kuzey Kıbrıs ve Ukrayna da süresiz, Makedonya ve Arnavutluk’ta 90 gün, Sırbistan ve Bosna-Hersek’te 180 gün içinde 90 gün, Kosova’da ise 6 ay içinde 90 gün vizesiz kalabilirler. Gezginlerin, vizesiz Avrupa turu için ihtiyaçları olan liste: Andorra, Arnavutluk (Balkanlar), Belarus, Bosna Hersek (Balkan ülkeleri), Karadağ, Kosova, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan ya da Ukrayna.

Resim1 1

Vize İstemeyen Asya Ülkeleri

Asya kıtası ülkelerini yakından görmek isteyen gezi tutkunlarının, vize almadan ya da sınır kapısında ve online vize ile gidebilecekleri başlıca Asya kıtası ülkelerini; Azerbaycan (Bakü’ye girerken vize istiyor.), Bahreyn (Sınır kapısında vize), Doğu Timur, Endonezya (Sınır kapısında vize), Filipinler, Gürcistan, Hong Kong, Irak (Sınır kapısında vize), İran, Japonya, Kamboçya (Sınır kapısında vize), Katar (Sınır kapısında vize), Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Maldivler, Malezya, Moğolistan, Singapur, Sri Lanka (Sınır kapısında vize), Suriye, Tayland, Tayvan ve Ürdün olarak sıralamak mümkün. Gezginler; Ürdün ve İran’da 90 gün, Kırgızistan’da 1 ay, Lübnan’da 180 gün içinde 90 gün, Kazakistan’da 30 gün ve Gürcistan’da 1 yıl vizesiz kalabilirler.

Vize İstemeyen Afrika – Amerika ve Okyanusya Ülkeleri
Afrika, Amerika ve Okyanusya ülkelerini yakından keşfetmek isteyen gezi tutkunları için bu ülkelerin vize isteyip istemediği sorusu merak konusudur. İşte, vize istemeyen Afrika, Amerika ve Okyanusya ülkeleri…

– Vizesiz Afrika Ülkeleri: Gezginlerin vizesiz olarak gidebileceği başlıca Afrika ülkeleri: Botsvana, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti (Sınır kapısında vize), Kenya (E-vize), Libya, Mauritius, Seyşeller, Sudan (Sınırda vize), Svaziland, Tunus ve Zambiya’ya gidebilirsin.

Vizesiz Amerika Ülkeleri: Amerika’nın kuzey bölgesine vizesiz seyahat edilemese de, Amerika kıtasında keşfedilebilecek birçok ülke bulunur. Türk vatandaşlarından vize istemeyen Güney Amerika ülkeleri; Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili,Trinidad, Tobago, Uruguay, Venezuella’dır. Orta Amerika ülkeleri ise Bahamalar, Barbados, Belize, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Honduras, Jamaika, Kosta Rika, Meksika (E-vize), Nikaragua, Panama, St. Christopher ve Nevis, St Lucia’dır.

– Vizesiz Okyanusya Ülkeleri: Gezi rotasına Okyanusya ülkelerini de dahil etmek isteyen gezginler; Fiji, Palau Cumhuriyeti, Tuvala, Vanuatu’ya vizesiz olarak ziyaret edebilirler.

Holimax


Antalya otelleri
Muğla otelleri