Yeşil ve Maviyi Bir Arada Sevenlerin Adresi İncekum Plajı

Yaz ayları yaklaşırken herkesin aklında farklı bir plaj görüntüsü belirmeye başlar. Bazısı altın kumlara bastığını ve serin sulara atladığını düşünürken bazıları sığ sularda yavaşça ilerlediği plajları hayal edecektir. Eğer sizin hayalinizde yeşil ve mavinin kucaklaştığı bir plaj varsa adresiniz İncekum Plajı olabilir. Plajlarımızın etrafında sık ağaçlık bölgelere rast gelmek çok kolay değil. Genellikle kumsallar oldukça derin yapıda oluyor ve arka kısımlarında kısa otlar başlıyor. Ancak plajın hemen bitiminde yer alan, hatta plaja da taşan yemyeşil ağaçların olması plajları muhteşem bir forma sokmakta. İncekum Plajı bunun en güzel örneklerinden bir tanesi.

Greyfurt, Mandalina ve Muz Ağaçlarının Arasından Denize Girin

İncekum Plajı 'nın en önemli özelliklerinden bir tanesi olan ağaçlar farklı türlerde karşımıza çıkıyor. Bölgede greyfurt, mandalina ve muz ağaçlarına rastlamak mümkün. Ülkemizin farklı bölgelerinde rastlamanın kolay olmadığı bu ağaçların beraber bulunduğu bir bölgenin ne kadar harika koktuğunu hayal edebilirsiniz. Üstelik bu muhteşem kokuya denizin kendine has kokusunu da eklemeyi unutmayın. Ağaçların konumu plaja o kadar yakın ki havlularınızı ağaçların hemen altına yaymanız mümkün. Yazın kavurucu sıcağından korunmanın en harika yolunu arıyorsanız bu plajdaki ağaçların gölgesini tercih edebilirsiniz. Çok derin bir yapıda olmayan plajda hemen denize ulaşabilecek ve berrak denizin keyfini sürmeye başlayabileceksiniz.

İsminin Hakkını Sonuna Kadar Veren Plaj

Plajın yapısını merak ediyorsanız bu harika plajın ismine bakmanız yeterli. Taşlık bir plaj sevmeyen ve incecik kumlarda yürümek isteyenler için muhteşem bir adres. Kumlu plajından denize süzülürken denizin berraklığı sizi şok edebilir. Genel olarak kumlu zeminlerde berraklığı yakalamak zor olsa bu plaj son derece berrak bir denizle karşımıza çıkıyor. Denizin çok çabuk derinleşmiyor oluşu herkesin rahatlıkla tercih edebilmesini sağlıyor. Yüzmeyi yeni öğreniyorsanız ya da çocuklu bir aileyseniz hiç düşünmeden bu dünya harikası plajı tercih edebilirsiniz. İncekum Plajı

İncekum Plajında Tüm İhtiyaçlarınız Karşılanıyor

İncekum Plajı her geçen gün daha popüler bir tatil adresi olma yolunca ilerliyor. Yaz sezonunun yaklaşık olarak 70 gün sürdüğü düşünülürse bu süreçte 120 bini aşkın yerli ve yabancı turist, tercihini İncekum Plajı 'ndan yana kullanmakta. Plajın girişi ücretli. Ancak bu ücret çok yüksek seviyelerde değil. Yüksek seviyelerde giriş ücreti talep eden bir plajın bu seviyede ziyaretçi ağırlaması da çok mümkün olmamakta. Verilen giriş ücretinin karşılığı da iyi bir biçimde alınabiliyor. Oldukça temiz ve bakımlı soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler yer alıyor. Bu da plajın çok daha kullanışlı bir hale gelmesine sebep oluyor. Plajın bir kısmı piknik için ayrılmış durumda. Bu harika plajda piknik yapmak isterseniz de bu özel alanları kullanabilirsiniz. Tüm yeme içme ihtiyaçlarınız da tesis tarafından karşılanabiliyor.

Kolay Ulaşılan Ancak Kolay Bırakılamayan Plaj

Ege bölgesinde gitmeyi düşündüğünüz alanlar için her zaman yol tariflerini incelemeniz gerekli. Denize yakın olan dağlık bölgeler ulaşımı ciddi anlamda zorlaştırabiliyor. Bazı noktalara araçlarla ulaşım da mümkün olmuyor. Bu sebeple de her zaman rotanın önceden çizilmesi çok önemli. İncekum Plajı 'nda ise bu sorunlardan tamamen uzaktasınız. Muğla 'nın Marmaris ilçesine bağlı olan bu plaj Çamlı Köyü mevkiinde yer almakta. Plaja ulaşım için kendi aracınızı kullanabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarını da tercih edebilirsiniz. Hem Marmaris merkezden hem de Çamlı Köyü 'nden kalkan dolmuşlar ile plaja ulaşım sağlanabiliyor. Marmaris 'ten plaja ulaşmak için 20 km. yol gitmeniz gerekli.

Bu makale Erkan tarafından 01 May 2022 tarihinde yazıldı.Yorumlar

İlgili Makaleler