icon

Kekova Tekne Turları

Kekova tekne turu sizi Kekova Adası'nın en güzel bölgelerine götürür. Tur sırasında Toros Dağları'nın muhteşem manzarasının ve nefes kesen manzarasının tadını çıkarın. Tur Kaş'ta başlar ve tekne ile Kekova Adası'na ulaşırsınız. Yol boyunca serinletici bir yüzmenin keyfini çıkaracak ve bölgenin en güzel manzaralarından bazılarını göreceksiniz. Kekova tekne turu sabah saat 10:30'da başlayıp akşam saat 17:00'da biterek tam gün sürmektedir.

Kekova tekne turu Kaş'a yaklaşık 18 deniz mili uzaklıkta bulunan Kekova bölgesinde yapılmaktadır. Tekne gezisi 1,5 ila iki saat sürüyor ve sizi Üçağız ve Simena adalarını geçecek. Turu Kaş'tan alıyorsanız, mümkün olduğunca erken yaptığınızdan emin olun. Bölge güzel ve gezmeye değer, bu yüzden yerinizi önceden ayırdığınızdan emin olun.

Kaş tekne turu, Kaş limanından sabah 10.00'da hareket eder ve akşam 18.30'da geri dönersiniz. Yolculuk genellikle yaklaşık 8,5 saat sürer ve misafirler için yaş sınırlaması yoktur. Teknede manzaranın, yüzmenin ve Kekova bölgesinin tarihinin tadını çıkaracaksınız. Ayrıca dışarıdan içecek ve yiyecek satın alabilirsiniz, ancak kaleyi ziyaret etmek isterseniz ekstra ödeme yapmanız gerekecektir.

Demre tekne turu ise Simena'da bulunan Kaleköy Limanı'nda da duraklar içeriyor. Bu küçük kasaba 30 eve ev sahipliği yapıyor ve kristal berraklığındaki sularda kalıntıların yanında yüzebilirsiniz. Yaklaşık iki bin yıl önce meydana gelen depremin ardından sular altında kalan Simena batık şehrini de ziyaret edebilirsiniz. Bölge ayrıca şeftalili dondurmasıyla da ünlüdür. Kekova tekne turu, antik kenti daha yakından görmenin harika bir yoludur.

Gün boyu sürecek bu gezi, dinlenebileceğiniz ve Turkuaz Sahili'ni keşfedebileceğiniz Kaş limanında başlar. Daha sonra nesiller boyu terk edilmiş antik bir kasaba olan Simena'da mola verme fırsatınız olacak. Türk köyü bir kalenin eteğinde kurulmuştur, bu nedenle kalıntıları görme ve safir suların tadını çıkarma şansınız olur. Kaş'a döndüğünüzde Turkuaz Sahilde harika bir gün geçirmiş olacaksınız!

Siz de bu eğlenceli aktiviteyi hemen deneyimlemek istiyorsanız bölgenin tartışmasız en iyi hizmet vereni Mutlu Kaptan'ı tercih edebilirsiniz. 

Telefon : +905327671948

Yorumlar